DDD Logo ddd

Dezynfekcja, Dezynsekcja, Deratyzacja Ewa Napiórkowska

ddd ddd
ddd ddd ddd ddd
ddd ddd ddd ddd
ddd ddd

Oferta

Zakład Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji
świadczy profesjonalne usługi w następujących dziedzinach:

Dezynfekcja

Wykonywana jest metodą chemiczną - polega na wykonaniu oprysku preparatem bakterio-, wiruso-, grzybobójczym. W przypadku dezynsekcji szczególne znaczenia ma zachowanie czystości fizycznej, chemicznej i mikrobiologicznej obiektu.

Dezynsekcja

Wykonywana jest metodami chemiczną, fizyczną, mechaniczną. Każdej technologii przypisane są pewne grupy preparatów o różnej klasie toksyczności. Dezynsekcja wykonywana jest również za pomocą wyłapywania owadów biegających lepami wyposażonymi w atraktant pokarmowy wabiący określony gatunek owadów. W tym przypadku zastosowanie znajduje wabik feromonowy na mkliki mączne i służy do zwalczania moli zbożowych, zawiera niewielkie ilości syntetycznego feromonu samiczego mklika. Dozowniki zwabiają mole do lejowatej pułapki. Zwalczanie owadów może również odbywać się za pomocą lamp owadobójczych w których elementem wabiącym jest światło UV, dużą popularnością wśród środków najmniej toksycznych zyskuje również metoda żelowania.

Deratyzacja

Stosujemy integrowane metody zwalczania gryzoni (IPM) łącząc w skoordynowany sposób istniejące środki i sposoby niszczenia szkodników w logiczną całość. Stosujemy pułapki żywołowne, karmniki do rozkładania trutek i stosowne rodentycydy. Metody te zapobiegają przenikaniu gryzoni na teren zakładu gdzie mogłyby znaleźć kryjówki i rozmnażać się. Na terenie zakładu przemysłu spożywczego używane są tylko te rodentycydy, które są bezpieczne i zarejestrowane. Stosowane są zgodnie z zaleceniami producenta. Przeprowadzamy również monitoring stacji trutek (karmników) notując dane w odpowiednich dokumentach i dostosowując taktykę działania do sytuacji. Całość przeprowadzanych działań na terenie obiektu znajduje swoje odzwierciedlenie w Programie Zwalczania Szkodników. Zabiegi przeprowadzane są w sposób bezpieczny dla personelu zaś stosowane środki nie mają wpływu na produkty czy opakowania produkowane w zakładzie.


 
Copyright © 2004 by DDD
webmaster: Ajree